Susitikimas su Bernardinai.lt redakcijos darbuotojais

2017 m. rugsėjo 10 d. Bernardinai.lt redakcijos iniciatyva ir kvietimu Alytuje vyko susitikimas su Alytaus visuomenės nariais, susitikimo tema – ,,Krikščioniška žiniasklaida – misija įmanoma?“. Redakcijos darbuotojų ir susitikimo dalyvių iškelti klausimai apie žiniasklaidos vaidmenį ir misiją šiandieniniame pasaulyje išsiplėtojo į įdomią diskusiją.

Gražų rugsėjo sekmadienį Šv. Kazimiero parapijos salėje vyko susitikimas su interneto dienraščio Bernardinai.lt direktore Veronika Kimbryte, religijos temų redaktore Saulena Žiugždaite ir visuomenės temų redaktoriumi Matu Baltrukevičiumi. Tema ,,Krikščioniška žiniasklaida – misija įmanoma?“ plėtojosi apie žiniasklaidos vaidmenį ir misiją, kuo krikščioniška žiniasklaida skiriasi nuo kitų internetinių sklaidos priemonių, kas ir kokie yra dienraščio vartotojai, kokios temos yra aktualios šiandieninei visuomenei, kokie straipsniai sulaukia didesnio skaitytojų dėmesio ir reakcijos.

Buvo pažvelgta ir giliau – kaip pateikti tiesą skaitytojui, stengiantis atsakyti į klausimą – ar pateikiama informacija yra objektyvi, kaip ji gali būti ,,teisinga“ vienoms ir kitoms skaitytojų grupėms. Aktuali diskusija vyko apie tolerancijos stoką dabartinėje visuomenėje, kai pasaulis toks įvairialypis ir nuolat kintantis, kai dalis žmonių siekia išlaikyti senąsias vertybes ir jaučiasi blogai dėl kartais pernelyg liberalių pažiūrų, kurios ateina su šiandiena. Kita vertus, protingas liberalumas suteikia laisvę išraiškai, minčiai ir gyvenimo būdui, kalbant kad ir apie visuomenės mažumų grupes. Kalbėta, kad reikia akcentuoti pagarbą kitaip mąstančiam, kritiškai nusiteikusiam, svarbu suvokti atvirumo, bendruomeniškumo ugdymo poreikį ir, kaip minėta aukščiau, siekti objektyvios tiesos paieškų.

Siekiant visuomenę  jungti krikščioniškų vertybių pagrindu, reikia ir žiniasklaidos, ir įvairių savanoriškų bei valstybinių, verslo organizacijų, švietimo darbuotojų, mokslininkų ir daugelio kitų visuomenės grupių pastangų. Realizuojant savo pilietinę atsakomybę ir iniciatyvą, mokslininkų draugijos ,,Vizija“ narės išsakė savo matymą ir pastebėjimus.

Dr. Rūta Petrauskienė