Kelionė po mokslo pasaulį gali būti ir iš Alytaus regiono

Simno kultūros namų konferencijų salėje veikia paroda ,,Alytaus krašto mokslininkų istorijos tiltai“, o Alytaus krašto mokslininkų  draugija ,,Vizija” tęsia supažindinimą su krašto mokslininkais, skelbdami svarbų moto jaunimui – nebūtina išvykti iš savo krašto, siekiant mokslinių aukštumų bei įdomios ir naudingos veiklos.

Simno kultūros namų konferencijų salėje veikia paroda ,,Alytaus krašto mokslininkų istorijos tiltai“, o Alytaus krašto mokslininkų  draugija ,,Vizija” tęsia supažindinimą su krašto mokslininkais, skelbdami svarbų moto jaunimui – nebūtina išvykti iš savo krašto, siekiant mokslinių aukštumų bei įdomios ir naudingos veiklos.

2022 m. rugsėjo 9 dieną Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Simno skyriuje su vietos bendruomene ir Simne apsilankiusiais svečiais susitiko Alytaus krašto mokslininkų  draugijos ,,Vizija” nariai: draugijos prezidentas doc. dr. R. Zautra, draugijos viceprezidentė prof. dr. Aldona Vilkelienė, doc. dr. Rūta Petrauskienė ir visų simniškių mylimas ir gerbiamas prof. dr. Arvydas Šeškevičius.

Renginio metu doc. dr. R. Zautra pristatė draugijos ištakas, uždavinius ir veiklą. Draugija susibūrusi vardan kraštiečių mokslininkų potencialo Alytaus regiono įvairių veiklos sričių pažangai ir plėtrai. Draugijos siekiai: propaguoti mokslo laimėjimus ir aktyviai prisidėti sprendžiant aktualias Alytaus krašto vystymo problemas; teikti mokslinę paramą verslui ir savivaldybėms; visokeriopai padėti švietimo įstaigoms ir skatinti akademinį jaunimą dalyvauti mokslinėje veikloje; supažindinti visuomenę su kraštiečių mokslininkų darbais ir laimėjimais, rūpintis žymiausių krašto mokslininkų atminimo įamžinimu.

Susitikimas organizuotas, siekiant susitikti su bendruomene ir informacija papildyti nuo vasaros pradžios Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Simno kultūros namų  konferencijų salėje veikiančią parodą ,,Alytaus krašto mokslininkų istorijos tiltai“. Parodoje supažindinama su trylika krašto mokslininkų: tai skirtingų mokslo sričių, interesų ir amžiaus profesionalai. Iš viso iš Alytaus krašto kilusių ar čia gyvenančių mokslininkų yra virš dviejų šimtų. Draugija ,,Vizija” yra parengusi jų registrą, kuris nuolat yra papildomas, praplečiamas. Ateityje numatyta ir parodą praplėsti, pristatant naujus draugijos narius.

Dalyvauti renginyje, apžiūrėti parodą ir susipažinti su draugijos veikla atvyko Europos Parlamento narys Juozas Olekas. Parlamentaras džiaugėsi, jog tai unikali draugija, vienijanti mokslininkus pagal gimimo ar gyvenamąją vietovę. Jis pažymėjo, jog labai svarbu skatinti įvairias veiklas regionuose, stiprinti jų reikšmę ir potencialą. Susipažinti su draugijos veikla ir sveikinimo žodį tarti atvyko ir Simno seniūnijos seniūnas Vladas Čeponis, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Vydas Baravykas.

Su parodos plakatuose pristatytais mokslininkais supažindino prof. dr. A. Vilkelienė ir doc. dr. R. Petrauskienė. Mokslininkės papasakojo ir kai kurias susijusias istorijas, apibūdino veiklas ar būdo bruožus šių žmonių, įnešusių indėlį į mokslą ir krašto gerovę.

Draugijos prezidentas doc. dr. R. Zautra už renginio organizavimą padėkojo Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Simno skyriaus kultūrinės veiklos vadovei Irenai Pranckienei ir Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkei Sandrai Sejavičienei, įteikdamas joms gėlių.

Parodą ,,Alytaus krašto mokslininkų istorijos tiltai“ apžiūrėti galite iki 2022 m. rugsėjo 30 d. Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Simno skyriaus konferencijų salėje.